Železničná spoločnosť Slovensko

v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen pripravila pre ľudí, ktorí chcú časť leta stráviť v Chorvátsku, novinku. Môžu na ňu cestovať pohodlne vlakom, a vziať si so sebou môžu aj svoje auto či motorku.


Železničná spoločnosť Slovensko 

v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen pripravila pre ľudí, ktorí chcú časť leta stráviť v Chorvátsku, novinku. Môžu na ňu cestovať pohodlne vlakom, a vziať si so sebou môžu aj svoje auto či motorku.


Autovlak vyráža z Bratislavy dvakrát týždenne
od 18. júna do 10. septembra 2021

Odchod z bratislavskej hlavnej stanice je každý utorok a piatok o 15.51. Po dorazení do Splitu o 9.50 môžete čerství pokračovať na ceste do svojej cieľovej destinácie. Spiatočnú cestu zo Splitu zas môžete absolvovať každú stredu a sobotu o 16.48.

Okrem auta či motorky môžete zobrať na dovolenku aj svojho domáceho miláčika

Patríte k tým, ktorí majú svojho psa najradšej stále so sebou? S autovlakom žiadny problém.


Železničná spoločnosť Slovenska v spolupráci s rakúskym dopravcom Österreichische Bundesbahnen pripravila pre ľudí, ktorí chcú časť leta stráviť v Chorvátsku, novinku. Môžu na ňu cestovať pohodlne vlakom, a vziať si so sebou môžu aj svoje auto či motorku.

Pravidelné vlakové spojenie do Splitu z Bratislavy bude premávať od 16. júna do 10. septembra vždy v utorky a piatky s odchodom o 15.51 h. Opačným smerom od 19. júna do 11. septembra v stredy a soboty, vlak bude zo splitskej sanice odchádzať o 16.48 h.

Cestovný poriadok vlaku do a zo Splitu.
Cestovný poriadok vlaku do a zo Splitu.Foto: ZSSK


kúpiť lístok na vlak

lístok na vlak kúpiť tu

kúpiť lístok s autom

lístok s vozidlom kúpiť tu
Kde končí šoférovanie, začína zábava. Vo vlaku môžete svoj čas stráviť, ako len chcete. Niekomu stačí pozorovanie okolitej krajiny, iní si radi doprajú pohárik alebo niečo pod zub.

Užite si počas svojej cesty dokonalý komfort

O vaše pohodlie a bezpečnosť sa postarajú moderné klimatizované vozne, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci s rakúskym ÖBB. Vo večerných hodinách vo vlaku platí nočný pokoj od 21.00 do 8.00, preto vám nebude nič brániť, aby ste si dopriali výdatný spánok.Plánovať treba aj v čase neistoty. Verím, že situácia sa aj vďaka vakcinácii a čoraz lepším poznatkom o koronavíruse zlepší a tohtoročná letná sezóna už bude zahraničným dovolenkám priať. Slováci milujú Chorvátsko, radi by sme im vyšli v ústrety a dostali ich do obľúbených destinácií pohodlne a tak, aby mohli priamo na mieste využívať aj vlastnú dopravu," hovorí riaditeľ spoločnosti Filip Hlubocký.


Preprava auta a cestovné lístky

Vlak s kapacitou desať miest na prepravu osobných automobilov bude podľa hovorcu spoločnosti Tomáša Kováča radený z najmodernejších klimatizovaných oddielových vozňov ZSSK na sedenie a z klimatizovaných lôžkových vozňov.

Železničná stanica aj terminál vykládky automobilov sú v Splite lokalizované priamo v centre mesta oproti prístavnému terminálu lodí na jednotlivé chorvátske ostrovy.

Dopravca už spustil predpredaj lístkov pre všetky termíny jázd. V cene lístka v lôžkovom vozni sú zahrnuté aj raňajky. Počas celej cesty si môžu ľudia vo vlaku zakúpiť tiež občerstvenie a nápoje.


Ceny za prepravu sa začínajú od nasledovných relácií

miesto na sedenie pre dospelého: od 29,90 €*
miesto na sedenie pre dieťa do 15 rokov: 15 €
lôžko Triple pre dospelého: od 69,90 €*
lôžko Triple pre dieťa do 15 rokov: 55 €
lôžko Double pre dospelého: od 89,90 €*
lôžko Double pre dieťa do 15 rokov: 75 €
lôžko Single pre dospelého: od 139,90 €*
preprava motocykla: od 79,90 €*
preprava auta: od 109,90 €*
*limitovaná ponuka Sparschiene

Príklad ceny pre trojčlennú rodinu (2 dospelí + dieťa do 15 rokov) s autom

od 184,70 € s miestami na sedenie
od 304,70 € s lôžkami Triple

Príklad pre dvojicu (2 dospelí) s motorkou

od 139,70 € s miestom na sedenie
od 259,70 € s lôžkami Double

Ceny sú uvedené pre jednosmerný lístok, pričom pre spätný lístok platí rovnaká. Podmienky pre cestovanie so psom, návod ako vrátiť lístok, či prepravu bicykla nájdete na tejto stránke.

Do Chorvátska bude jazdiť aj súkromný dopravca

Dopravca RegioJet v lete spojí vlakmi Bratislavu s chorvátskymi mestami Rijeka, Split, ale aj Záhreb. Nadväzné autobusy následne napoja celé jadranské pobrežie. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj s tým, že záujem o tieto spojenia je tento rok na Slovensku rovnako veľký ako vlani.


Autobusové spoje zo staníc Rijeka, Split a Gračac podľa hovorcu obslúžia všetky významné dovolenkové destinácie na chorvátskom pobreží Jadranu. Novinkou budú nadväzné autobusové spoje do letovísk Kotor v Čiernej Hore a Neum v Bosne a Hercegovine.


Vlakové spoje budú mať podobný cestovný poriadok ako v minulom roku, s odchodom večer z Bratislavy. Do Rijeky prídu na druhý deň v skorých dopoludňajších hodinách, do Splitu potom bude príchod skoro popoludní. V opačnom smere budú odchádzať popoludní zo Splitu a večer z Rijeky s príjazdom ráno na druhý deň do Bratislavy, Brna a Prahy.


V júni a v septembri budú vlakové spoje jazdiť trikrát do týždňa s odchodmi z Bratislavy v piatok, v nedeľu a utorok a z Chorvátska v sobotu, pondelok a stredu. V júli a auguste budú spoje jazdiť v každom smere denne. "Vďaka novej trase ponúkne RegioJet cez leto tiež úplne nové priame spojenie vlakom do Záhrebu,"

cestovný poriadok nájdete tu

Informácie v mobileMiesta na sedenie a pre autá a motorky sú ešte k dispozícii.
a keď ma budete sledovať aj ďalej

zapamätajte si dátumy....   a opäť kliknite sem
18. júna    a      29. júna

informácie k stiahnutiu ako vlakom do Chorvátska


zaujímavosti:
Prvý vlak do Splitu (18/6/2021) má už dnes vypredaných po celej trase 100 % svojej lôžkovej kapacity, a na jeho auto plošine pôjde napríklad 22 motocyklov.
Dopravca už spustil predpredaj lístkov pre všetky termíny jázd. V cene lístka v lôžkovom vozni sú zahrnuté aj raňajky. 

Počas celej cesty si môžu ľudia vo vlaku zakúpiť tiež občerstvenie a nápoje.

Nákupný košík